BÜYÜK GAP TURU İstanbul / 4 Gün

4 GÜN 3 GECE
 • Gidiş : 28.10.2021 İstanbul-Diyarbakır
 • Dönüş : 31.10.2021 Gaziantep-İstanbul
2350 TL 2'LİOda

Gaziantep: LEADER

   1.GÜN    28 EKİM PERŞEMBE  
 İSTANBUL   kiss  DİYARBAKIR 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından sabah 06.55 kalkışlı PC 2380 uçuş kodlu Pegasus uçuşu ile Diyarbakır’a doğru hareket ediyoruz. 08:50 de Diyarbakır havalimanı inişinde rehberimiz ve aracımız sizleri beklemektedir.Rehberimizle buluşup otobüse yerleştikten sonra Diyarbakır merkezde bulunan Hasanpaşa hanına geleneksel Diyarbakır kahvaltısı yapmak için geçiyoruz. Suriçi olarak bilinen Diyarbakır,ın şehir merkezinde bulunan Hz. Süleyman Camii ve Nasiriyye Camii, Meşhed Camii, Murtaza Paşa Camii ve Kale Camii olmak üzere birçok isimle anılmaktadır. Nisanoğlu Ebul Kasım tarafından 1115-1160 yılları arasında yaptırılmıştır. Diyarbakır’daki turumuzu son olarak Dicle nehri üzerinde yer alan on gözlü köprü mesire alanında verilecek mola ve  hediyelik eşya , alışveriş için serbest zamanın ardından Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde bulunan Kuranı Kerimde isimleri geçen HZ.ELYESA A.S VE HZ.ZÜLKİFL A.S ziyaret edip konaklama yapacağımız mardindeki otelimiz için yola çıkıyoruz.
 
2.GÜN  29 EKİM CUMA   
MARDİN 
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Mardin'i gemeye başlıyoruz. Hoşgörü Şehri Olarak bilinen Mardin'de bir çok kilise manastır, Medrese ve Cami yan yana bunların en önemli örneklerini  ve Mardin'in abbarali dar sokaklarında gezerken Melik Mahmut Camii , Latifiye Medresesi  , Zinciriye Medresesi , Ulu Camii  ve caminin içinde bulunan sakalı şerif   ziyaret edeceğiz. Otantik çarşı ve pazarları da gezdikten sonra Hatuniye medresesinde bulunan Kademi Şerifi salavatlar eşliğinde ziyaret eip şanlıurfada konaklama yapacağımız otel için yola çıkıyoruz.
 
   3.GÜN    30 EKİM CUMARTESİ    
ŞANLIURFA   
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Kurân-ı Kerim de adı geçen yirmi beş büyük Peygamberden biri olan Sabır ve Şifa Peygamberi EYYUB (a.s) sabır ve şifa makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki ibadetlerimizden sonra şehir merkezine 50 km mesafede yer alan HARRAN ilçesindeki antik kenti ziyaret edip buradaki konik kümbet evlerini geziyoruz. İlk İslam üniversitesi olan Harran üniversitesi Kalıntılarını Tarihi Ulu Camii’yi gezdikten sonra Harran Ekolüyle ilgili rehberimizden detaylı bilgi ediniyoruz. HAYAT - EL HARRANİ HAZRETLERİ Türbesini de ziyaret edip Urfa’ya geri dönüyoruz Konaklama otelimizdedir
 
4.GÜN   31 EKİM PAZAR   
GAZİANTEP
  
Gaziantep’in merkezinde yer alan Yerel bir restoranda beyran çorbası ve katmer ikramı sonrası Panoramik olarak    Gaziantep’in tarihi sokaklarında dolaşarak bugünkü biçimini “Kaleler Mimarı” olarak adlandırılan Bizans İmparatoru Justinyanus döneminde alan Gaziantep Kalesi'ni dışarıdan görerek, Bakırcılar Çarşısı,  Hz. Musa’nın yeğeni Hz. Yuşa Türbesi, Yemeniciler Arastası ve Almacı Pazarı’nı gördükten aracımıza binerek Halfetiye doğru hareket ediyoruz. Bizi bekleyen teknemize binip, 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı'nın 643 km²lik gölet kısmında yapacağımız yaklaşık 1 saatlik Tekne Turu'na katılıyoruz. Rum Kale'yi ve su üzerinde kalan minaresi ile meşhur olan Savaşan Köyü'nü gördükten sonra Nehir kenarında bulunan yerel işletmelerde mola verip fotoğraf için zaman bırakıyoruz. Akabinde bizleri bekleyen aracımıza binerek Şanlıurfa’ya Peygamberler Şehri evliyalar, enbiyalar diyarı olan Urfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Haccın ilk ayağı olarak bilinen bu manevi şehirdeki ilk durağımız BALIKLI GÖL ( HALÜLÜ RAHMAN GÖLÜ) nü ziyaret ediyoruz. Balıklı göl şehrin tam merkezinde doğal oluşumlu bir göldür. Hz. İBRAHiM (a.s) ateşe atıldığı rivayet edilen ve içerisindeki balıkların kutsal sayıldığı, maneviyâtı yüksek bir  yapılar topluluğu kompleksdir. Balık gölün hemen yanı başında Nemrut'un kızı olan Zeliha'ya itafen AYN- I ZELİHA GÖLÜ yer almaktadır. Zeliha üç semavi dinin kurucusu olan İbrahim (a.s) inancına inanan ilk müminlerdendir. Bu gölün hemen karşısında yer alan DERGÂH CAMİİ'ni gezip oradan RIZVANİYE ve HASANPAŞA CAMİİ'lerinide gezdikten sonra MAKAM- I İBRAHİMİ İbrahim Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz. Burada İbrahim peygamber kıssasını ve Nemrut kavmine karşı vermiş olduğu mücadeleyi rehberimizden dinledikten sonraTevhid inancının kurulduğu ilk yerli gezip  gördükten sonra. Bakırcılar, baharatçılar ,kuyumcular, bedesten, sipahi pazarı ve Medine pasajlarını gezip , Yavuz Sultan Selim han zamanında inşa edilen tarihi GÜMRÜK HAN'da asırlık çınar ağaçlarının altında meşhur menengiç kahvelerimizi içiyoruz.  Alışveriş için  serbest zaman Konaklama otelimizdedir.  

Fiyata Dahil Hizmetler
 

 1.  Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama )

 2.  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

 3.  Rehberlik Hizmetleri

 4.  Akşam Yemekleri

 5.  Zorunlu Seyahat Sigortası

 6.  Programda Belirtilen Turlar

   

     Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 

 1.  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

 2.  İçecekler 

 3.  Öğle Yemekleri

 4.  Kişisel Harcamalar

 5.  Müze Kart

 6.  Ekstra Turlar 

1
İstanbul
2
Diyarbakır
3
İstanbul
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

TL 861,67 X 3

Toplam: TL2585,00

TL 450,42 X 6

Toplam: TL2702,50