İsmailağa Camiasının Kıymetli Hocaefendileriyle Büyük Özbekistan Ziyaretleri İstanbul / 8 Gün

7 GÜN 6 GECE
  • Gidiş : 06.10.2021 İstanbul-Tashkent - Capital
  • Dönüş : 13.10.2021 Samarqand-İstanbul
1200 $ 2'li Oda
1350 $ SNGL Oda

 
              
 
               6 Ekim Çarşamba    
 
   İstanbul-Taşkent
 

Çarşamba akşamı 18:00’da İstanbul Havalimanında buluşma, Saat 21:45’ te OHY, HY – 274 sefer sayılı uçağı ile uçuş.
 
 
 1.Gün
 
              7 Ekim Perşembe   
 
   Taşkent-Tirmiz
 

Saat 04.15’ te Taşkent’e varış. Pasaport işlemleri sonrası, Taşkent havalimanı iç hatlar terminaline transfer. Saat 08:00’da Tirmiz’e uçuş, varış 09:20’de. Sabah kahvaltısı ve kısa bir dinlenme sonrası SAHABE EFENDİLERİMİZİN VE HAKİM-İ TİRMİZİ HAZRETLERİ’NİN kabrini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
   2.Gün
 
             8 Ekim Cuma  
 
Tirmiz-Denov-Şerebod
 

Sabah kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Büyük hadis alimi, İMAM-I TİRMİZİ ve KADI MUHAMMED ZAHİD VE ALAUDDİN-İ ATTAR KUDDİSE SİRRUHÛ hazretlerini ziyaret sonrası, akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
 
   3.Gün   
 
           9 Ekim Cumartesi   
 
   Tirmiz-Kitap-Buhara
 

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Kitap şehrine hareket ediyoruz. DERVİŞ MUHAMMED ve HACE EMKENEKİ K.S. Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Buhara’ya transfer. Buhara’ya varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
    4.Gün  
 
        10 Ekim Pazar          
 
   Buhara
 

Sabah Namazı için namaza yarım saat kala ŞAH-I NAKŞIBEND HAZRETLERİ TÜRBESİNE araç kaldırılacaktır. Kahvaltıdan sonra Buhara gezi ve ziyaretleri: ABDÜLHALIK GÜCDEVANİ, ARİFİ RİVEGERİ, MAHMUD’İ İNCİR FAGNEVİ , HACE ALİ RAMİTENİ, MUHAMMED BABA SEMMASİ, SEYYİD EMİR KÜLÂL, ŞAH’I NAKŞIBEND K.S. ziyaretler sonrası akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
    5.Gün  
 
        11 Ekim Pazartesi          
 
   Buhara-Semerkant
 

Sabah Namazı için namaza yarım saat kala ŞAH-I NAKŞIBEND HAZRETLERİ TÜRBESİNE araç kaldırılacaktır. Sabah kahvaltı sonrası, Buhara'yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-ı Minar minaresi, Uluğ Bey medresesi, Ark kalesi, Lebi Havuz gezisi, Buhara gezisi sonrası Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
    6.Gün  
 
        12 Ekim Salı          
 
   Semerkant
 

Sabah Namazı için namaza yarım saat kala ŞAH-I NAKŞIBEND HAZRETLERİ TÜRBESİNE araç kaldırılacaktır. Sabah kahvaltı sonrası Semerkand’a herket, Yol üzerinde ARİF-İ DİKKERANİ K.S. kabrini ziyareti, Semerkant girişinde İMAM-I BUHARİ K.S. kabri ve külliyesini ziyaret sonrası Semerkant’a varış. Semerkant’ta UBEYDULLAH AHRAR K.S, ziyaret sonrası, akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
    7.Gün  
 
        13 Ekim Çarşamba          
 
   Semerkant-İstanbul
 

Sabah kahvaltı sonrası, KUSEM İBNİ ABBAS R.A. (ŞAH-I ZİNDE) Hazretleri’nin kabrini ziyaret. EBU MANSUR MATURİDİ K.S Registon Meydanı gezisi: Uluğ Bey medresesi, Şirdar medresesi, Tilla Kori medresesi. Semerkand kuru gıda çarşısından alışveriş sonrası, 16:30’da Semerkand Havalimanı dış hatlara transfer. OHY - HY – 275 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş saat 20:05’ te. İstanbul’a varış 23:00’ da ve turumuzun sonu.

1
İstanbul
2
Tashkent - Capital
3
İstanbul
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

$ 440 X 3

Toplam: $1320

$ 230 X 6

Toplam: $1380